Cami Halısı Montajı Nasıl Yapılır?

Cami Halısı Montajı Nasıl Yapılır?

Camilerin mimari açıdan ve teknik açıdan kusursuz olmasını sağlayan en önemli işlevsel detaylardan bir tanesi hiş şüphesiz, cami halıları olmaktadırlar. Cami halısı tek başına bakıldığında belki ibadetlerin konforlu yapılmasını sağlıyor şeklinde algılanabilir. Ancak biraz daha yakından baktığımızda, bu halıların aslında çok daha fazlasını üstlenmekte olduklarını görürüz.

En basitinden, akustik konusunda, seçmiş olduğumuz halıların büyük bir etkisi vardır. Diğer taraftan, yünlü cami halısı gibi seçeneklerimizle birlikte, kültür gereci olan özel desen ve motifleri içermekte olan sanat eserlerini de görmüş oluruz. Bugün cami halı üretimlerinin ülkemiz için bir değer olduğunu görebiliyoruz. Fabrika üretimlerine teknolojik gelişmelerin de giriş yapmasıyla birlikte bu çok daha hız kazanmıştır.

Tabii ki teknolojik gelişmeler, cami halısı fiyatları içerisinde belirli bir regülasyon sağlamıştır. Maliyetlerin düşmesini sağlamıştır. Önceleri üretimleri zor olduğu kadar halıların taşınıp doğru şekilde montajlanması da bir hayli emek gerektiriyordu. Bugün bu işlemler daha kolay bir şekilde hayata geçiriliyor.

  • Ölçüm işlemleri yapılmalıdır
  • Halı altına uygun bir altlık döşenmelidir
  • Uygun boyutlara belirli parçalara kesilen halılar doğru yapıştırıcılarla birbirlerine montaj sırasında yapıştırılmalıdırlar

Cami halılarının montaj işlemleri genel itibariyle –tabii ki firmanın teknik konusdaki yeterliliğine de bağlı olarak- iki üç saat içerisinde yapılabilmektedir. Bu konuda halıya zarar vermeyecek yeterliliğe sahip olan kişilerle çalışmalı, uzman kişilerle birlikte bu işlemi yapmalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Çanakkale Banyo Dolabı Modelleri

Çanakkale Banyo Dolabı Modelleri

Rahatlığı Sağlayan Hijyenik Odalar

Rahatlığı Sağlayan Hijyenik Odalar

Konya’da inşaat ve Konya’da Emlak sektörünün lideri Enkay İnşaat…

Konya’da inşaat ve Konya’da Emlak sektörünün lideri Enkay İnşaat…

Esenyurt Fuar Alanı Taşımacılığı

Esenyurt Fuar Alanı Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir