Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

E-sigaralar, sigaralardan çok daha az zararlı madde içerir. Araştırmalar daha az toksin madde içerdiğini göstermiştir. E-sigaraların birçok çeşidi vardır ve dilediğiniz aroma ile kendi özel aromanızı oluşturabilirsiniz. Smok elektronik sigara yanma olmadığı için başta karbon monoksit olmak üzere başka zararlı gazlar oluşmaz. Sigaradan daha ucuz çünkü normal sigara fiyatları sürekli artıyor. İçerdiği nikotin takviyesi ile sigaraya olan psikolojik susuzluğunuzu giderir, el ve dudak bağımlılığını önler. Taşıması kolay özellikleri ve şık tasarımı ile kullanımı kolay ve çekici bir aksesuardır. Sigara gibi elleriniz ve dişleriniz sararmaz veya cildinizde yaşlanma etkisi yaratmaz. Elinizde sigara bulundurma alışkanlığına son vermenizi sağlar. Duman benzeri buhar, dumanın tadını verir. Kötü kokusu yok. Tütün ve meyve aromaları için seçenekler bulunmaktadır. Sigarayı bırakmak için iyi bir yoldur.

Sigarayı Bırakmada Elektronik Sigara Nasıl Etkili Oluyor?

Uzun süredir e-sigara kullanan kişiler için normal sigarayı bir anda bırakmak veya sigara sayısını azaltmak neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, DRAG X e-sigarada bulunan geniş nikotin yelpazesi, nikotin bağımlılığını kademeli olarak ortadan kaldırmayı amaçlanır. E-sigara içerken size gerçek bir sigara hissi içimi verir. Hem ağızdaki buhar hem de ergonomik yapısı sigaraya çok benzer. Öte yandan, e-sigara elektronik likitlerle çalışır. Sıvı bileşenler VG (bitkisel gliserin), PG (propilen glikol), aroma ve nikotindir. VG ve PG bitkisel içeriklidir ve vücuda zarar vermez. Nikotin, vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılamak için e-sigarada sıvı halde bulunur.

E-sigaranın en çok tercih edilen nedenlerinden biri kanserojen veya katran ve karbon monoksit gibi oldukça zararlı maddeler içermemesidir. Normal bir sigara içerken, ne nikotin içeriği ne de içerdiği kirletici maddeler tespit edilemez. Ancak, e-sigara kullanımının tamamen sizin takdirinize bağlı olduğunu unutmayınız. Görüldüğü gibi e-sigaranın birçok avantajı var. Bu düşünceyle bireyler e-sigarayı tercih eder. Çünkü e-sigaralar ucuz ve sağlıklıdır. Birçok e-sigara kullanıcısı sigarayı bıraktıklarını ve kendilerini çok daha sağlıklı ve mutlu hissettiklerini bildirir. Üstelik normal sigara içtiğinizde çevrenizdeki insanlara zarar veriyorsunuz ama e-sigara kullandığınızda çevrenizdeki insanlara zarar vermeyeceksiniz.

Kimler Elektronik Sigarayı Tercih Ediyor?

Birçok kişi sigaranın verdiği rahatsızlıktan kurtulmak ister. Sigara içenlerin çoğu nefes almada zorluk, sürekli öksürme ve sigara içmeyi yavaşlattığını bildirir. Sigara içmenin artık yüzlerce hastalığa neden olduğu kesin olarak biliniyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı isteyen insanlar, e-sigarayı en iyi seçenek olarak görür. Diğer bir neden, bilindiği gibi özellikle ülkemizde normal sigara fiyatlarının artmasıdır. Birçok kişi yükselen fiyatlar karşısında kendini zor durumda bulur ve bu durumdan kurtulmak için e-sigarayı en iyi seçenek olarak görür. Bu alternatifin ucuz ve sağlıklı olması nedeniyle Türkiye e-sigara pazarında e-sigara tercihi her geçen gün artmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Otel Spa Hizmeti

Bursa Otel Spa Hizmeti

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir