EPS Polistren Isı Yalıtım Malzemeleri

EPS Polistren Isı Yalıtım Malzemeleri

Isı yalıtım levhası işlemleri içerisinde çok çeşitli malzemeler bulunur. Ancak en sık kullanılan malzemeler EPS polistren ısı yalıtım malzemeleri olmaktadır. Esasında strafor köpük olarak da bilinmektedir. Hafif, maliyeti düşük olan bir malzemedir. Uzun vadeli kullanımlara yanıt veren, rutubet önleyici, ısı kanallarının önlenmesinde etkindir. Tam bütçe dostu, kullanıcı dostu bir malzemedir.

EPS kullanımı, söve gibi alanlarda da yer alabilir. Ancak daha çok dış cephe kaplama sırasında tercih edilen ısı levhaları içeriklerinde görebiliyoruz. Dış cepheden ısı geçişlerinin önlenmesi sağlanır. Ayrıca söve gibi işlemlerde, kapı-pencere elemanlarında yer almakta olan söz konusu açıklıkların örtülmesi sağlanır. Bu süreçlerde en önemli konu, yalıtımın sağlanmasıdır. Uzun süreli bir ihtiyacı karşılayabiliyor olması da onu diğer malzemelerden daha çok tercih edilebilir kılmaktadır.

Duvar panelleri içerisinde yer alan çeşitlendirilmiş malzemeleri de atlamamak gerekiyor. Ahşap görünümlü olan dış cephe giydirme işlemlerinde de yine EPS’nin rolünden bahsedebiliriz. Giydirme sırasında kullanılan bu tip ahşap görüntülü olan malzemeler, yapının daha otantik bir görünüm almasında etkin olacaktır. Tabii ki ahşap görünümün yanı sıra taş-tuğla görünümleri de göze çarpmaktadır.

Dış cephede kullanılan malzemelerin iç cephe duvarlarında da aynı şekilde etkin bir kullanım alanı mevcuttur. Özellikle de mimari kaygılarla, estetik kaygılarla kullanılmaktadırlar. Bina içi rutubet önleyici, ısı yalıtım desteklidir. Ayrıca ses yalıtımında da bir nebze karşılığı vardır. Uygun fiyatlı olması da yine iç cephe duvarlarında da kullanımını tetiklemektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Iluma ile Siz De Tütünün Tadına Varın

Iqos Iluma ile Siz De Tütünün Tadına Varın

Dış Cephe Mantolamada Uzman Çözüm

Dış Cephe Mantolamada Uzman Çözüm

Fethiye Denize Sıfır Otel Konsepti

Fethiye Denize Sıfır Otel Konsepti

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir