Toptan Gabardin İmalatı

Toptan Gabardin İmalatı

Dimi dokuma, dokuma kumaşlar için temel dokuma türlerinden biridir. Bu örgü aynı zamanda yaygın olarak bir dimi veya dimi olarak adlandırılır. Atkı ipliği bir çözgü ipliğinin altına girer ve daha sonra birkaç çözgü ipliğinin üzerinden geçirilir.

Kumaş alanlar. Bir sonraki atkı ipliği, aynı desen kullanılarak çözgü iplikleriyle dokunur. Bununla birlikte, bu desen bir çözgü ipliği ile yana ve yukarı doğru kaydırılır. Bu, bu dimi örgülerin farklı iplikleri veya çeşitleri ile değiştirilebilen eğimli, çapraz bir desen oluşturur. Örneğin, çapraz desen sol üstten sağ alta doğru gidiyorsa, buna desen denir.

Köşegen sol alttan sağ üste doğru uzanıyorsa, bu bir Z-sırt dimidir. Gabardin ayrıca geniş dimi kemiklerle de dokunabilir ve daha sonra kamçı olarak anılır.

Nadir varyantlarda, gabardin kumaş alan de saten dokumada dokunur. Atkı iplikleri birinden değil, çözgü ipliğinin altında en az iki veya daha fazla çözgü ipliğinden çekilir. Paralel atkı iplikleri kumaşın üst kısmında baskın olarak kumaşa kadifemsi bir parlaklık verir.

Kullanılan Kamgarn Kumaşın Karakteristik Özellikleri

İplik olarak çeşitli varyantlar kullanılabilir. Gabardin üretmek için genellikle pamuk, yarı yün ve sentetik liflerle karışık yün kullanılır. Kamgarn iplik, pürüzsüz bir yüzeye sahip eğrilmiş ipliktir. Ham yün, elyaf parçalarını ve yabancı maddeleri çıkarmak için işlenmeden önce tarandığından özellikle yüksek kaliteli bir ipliktir. Bu işlemden sonra kumaş alanlar ana malzeme birkaç kez gerilir ve taranır, böylece lifler paralel hizalanır. Bu işlemden sonra elyaf eğrilir.

Modifiye edilmiş iplik farklı renklerde de kullanılabilir. Genellikle atkı iplikleri ve çözgü iplikleri farklı renktedir. Atkı ipliğinin yüzeye ne kadar hakim olduğuna bağlı olarak kumaşın ön yüzeyindeki renkten sorumludur. Kumaşın ters tarafı, bu durumda, çözgü iplikleriyle esas olarak aynı renktedir.

Gabardin Özellikleri ve Kullanımları

Gabardin kumaş alan çok dik bir vücut derecesi gösterir. Çözgü iplikleri sıkıca gerilir. Kumaşın yoğunluğundan dolayı sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle takım elbiseler, montlar, spor pantolonlar veya elbiseler genellikle bu malzemeden yapılır. Gabardin ayrıca metre tarafından akla gelebilecek tüm varyantlarda sunulmaktadır. Gabardin genellikle bitirilir. Bu incelik kumaşı daha dayanıklı hale getirir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kanvas Tablo Tasarımları

Kanvas Tablo Tasarımları

Tadilat Hizmeti Veren Firmalar

Tadilat Hizmeti Veren Firmalar

Hayaller Dükkanı Toptan Nikah ve Bebek Şekeri Malzemeleri

Hayaller Dükkanı Toptan Nikah ve Bebek Şekeri Malzemeleri

Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık Gelinlik Modelleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir