Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Atalay Gölge lakabıyla bilinen ünlü Dövme Sanatçısı Murat Atalay  1984 yılında Erzurum ‘da doğmuştur. 1991 senesinde Ailesi ile birlikte İzmir ‘e taşınmıştır. 2001 yılında dövmeciliğe başlayan sanatçı 5 yıl sonra yani 2006 yılında dövmecilikten Dövme Sanatçılığına yükselerek profesyonelliğe ilk adımını atmıştır. Profesyonelliği öğrenme sürecinde ise kendini Black and Grey, Realistic, Hyper Realistic ve Color Realism alanlarında kendini geliştirmiştir. 2013 yılına kadar İzmir Aliağa ’da stüdyosu bulunan Atalay Gölge, 2013 yılında İzmir Dövme stüdyosunu işletmeye başlamıştır. Berlin, Frankfurt, Amsterdam, İstanbul ve Mons gibi yurtdışı ve yurtiçi dövme conventionlarına katılarak sanatını bu alanlarda sergiledikten sonra şu anda İzmir Karşıyaka’daki stüdyosunda profesyonel ekibi ile dövme sanatının yanı sıra, kalıcı makyaj ve piercing işlemlerini yapıp kalıcı makyaj eğitimi ve dövme eğitimi vermektedir. Stüdyosunda yaptığı çalışmalar ve vermekte olduğu eğitimlerin haricinde sanatçı aynı zamanda birçok gönüllü çalışma yapmaktadır.  Yakın dönemde yaşamış olduğumuz ve maalesef hala içinde bulunduğumuz ‘pandemi’ sürecinde zorlu koşullar altında çalışan hastane personellerine biraz moral olabilmek adına, İzmir Dövme ailesi olarak üst düzeyde steril bir ortam hazırlayıp ücretsiz olarak “Kalıcı Makyaj ve Dövme” uygulamaları yapmıştır.

Daha önceki dönemlerde İstanbul’da da hastane çalışanları ile görüşüp kemoterapi hastalarına ve kendilerine destek ve moral vermek amacıyla sürpriz bir ziyaret ile aynı işlemleri uygulayarak birçok insanın yüzündeki tebessümün sebebi olan sanatçı, Alzheimer hastaları için de oldukça ince düşünülmüş bir uygulamaya imza atmıştır. Söz konusu hastaların başlarına en çok gelen ‘kaybolma’ durumuna dikkat çekmek isteyen Atalay Gölge, hastaların kaybolmaları halinde kendilerinin Alzeihmer hastası olduklarını belirtecek özelliklerde dövmeler yaparak hem onlar hem de yakınlarını mutlu etmeye çalışmış ve yine bu uygulamalarını da gönüllü olarak yapmış, hiçbir ücret talep ve kabul etmemiştir.

Bunların yanı sıra hayvan dostlarımızı da unutmayan sanatçı, İzmir’de bulunan hayvan severlerin de yardımları ile ihtiyaç sahibi sokak hayvanları için kulübeler yaptırmış ve onların bakım-aşı vb ihtiyaçlarını da karşılamıştır.

İzmir Dövme ailesi ve Atalay Gölge sanat, eğitim ve insana verdiği önem başta olmak üzere kaliteli işleri ile her zaman ön planda olmaya ve dikkat çekmeye devam etmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

Bursa Otel Spa Hizmeti

Bursa Otel Spa Hizmeti

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir