Ayın Kitabı thedeathofmoney

Published on Temmuz 13th, 2014 | by uagundem

0

James Rickards The Death Of the Money

James Rickards The Death Of the Money isimli kitap 2014’ün Nisan Ayında ABD’de Yayımlanarak Bestseller olmuştur. Yazar kitabında ilgi çekici iddialar ortaya atmaktadır. Bunların başında ise ikinci dünya savaşı sonrası oluşturulan ve dünya para rezervi olan Doların artık başat güç olmaktan çıkacağı ve bu durumun tüm sistemin çözmesine ve ayrıca finansal savaşların önünü açacağı görüşündedir.

the death of money

James Rickards 35 yıldır Wall Street ile ilgilenmekte ve Hedge Fund Yöneticisi uzun yıllar Fed’de Danışmanlık yaptı.

kendi hesaplamalarına göre altının ons fiyatının normal şartlarda 7000 dolar olması gerektiği yönündedir. diğer yandan soğuk savaşın bitmesiyle beraber Amerikanın müttefiklerini Sovyet tehdidinden koruyacağı yönünde bir telkinde bulunamayacağına göre oluşacak diğer bir krizde dolara olan talebin 1914, 1939 ve 1971 deki gibi Amerikayı deflasyona sürükleyeceği yönündedir. diğer yandan dünyada Amerikanın kendilerini korumayacağını düşünen toplumların veya ABD politikalarından fayda göremeyen unsurların seslerinin daha çok çıkacağı ve Çin Rusya Güney Afrika Türkiye Brezilya Japonya Kore Kanada Avustralya gibi ülkelerin  Uluslararası kurumlarda daha çok söz hakkı isteyeceği yönündedir. bu şekilde Savaşlardan sonra kurulan düzenin yerini daha kaotik bir ortama bırakacağıdır. Diğer yandan ABD para biriminin yıllık enflasyon oranının açıklananın aksine %9 civarında olduğudur.

epub button

The Death of Money James Rickards The Coming Collapse of the International Monetary System (2014)

James Rickards John Hopkins Üniversitesinde Doktorasını tamamladı. uzun süre Hedge fund yöneticiliği yaptı. Ardından Birleşmiş Milletler ve ardından FED adına çalıştı. Halen Director of Tangent Capital adına Wall Street’te çalışmakta olup aynı zamanda Cumhuriyetçidir.

Tags: ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑