Bindallı Modelleri Hakkında Bilinmeyenler

Bindallı Modelleri Hakkında Bilinmeyenler

Her sene biraz daha farklı desen, tasarım, renk ve modelde çeşitleri ile bindallı modelleri genç kızları büyülemeye devam ediyor. Özellikle bu yıl bindallı modellerinde yapılan tasarımlar son derece göz alıcı desen ve renklerden oluşmaktadır.

Bindallı Nedir?

Bindallı geçmişten bu güne hemen hemen her dönemde giyilmiş ve özellikle 2011 yılından sonra daha da yaygınlaşmış olan Türk motifli özel kıyafetlerdir. Kına gecelerine özel olarak hazırlanan bu bindallı tasarımları, önceki yıllarda özellikle kırmızı renkte olup altın yaldız işlemeli desenleri ile bilinirdi. Fakat son yıllarda oldukça modern ve estetik anlamda bindallı modelleri tasarlanmaya başlandı. Kına gecesi için gelin ve arkadaşları tarafından bu geceye özel, tercih edilen bir kıyafet olmaya başladı.

Bindallı Modelleri Nasıldır?

Bindallılar genel olarak üç parçadan oluşmaktadır. Fakat günümüzde iki ya da bir parçadan ya da daha fazla parçadan oluşan modelleri de bulunmaktadır. Bindallıların en büyük özelliği altın yaldızlı ya da farklı parlak ipliklerle işlenmiş olmasıdır. Tamamı ile Türk motifleri hakimdir. Işık altında ciddi bir parıltı yayılır. Bu da kıyafetin o gece için ne kadar özel olduğunu gösterir. İşlemelerin yanı sıra süslü taşlar ile de zenginleştirilen bu kıyafetler, ayrıca saça yapılacak duvak taç gibi süslemeler ile daha da zenginleştirilen bir görüntü oluşturur. Bu özel günler için tercih edilen bir diğer kıyafet ise kaftan adı verilen kıyafetlerdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Toptan Gabardin İmalatı

Toptan Gabardin İmalatı

Kanvas Tablo Tasarımları

Kanvas Tablo Tasarımları

Tadilat Hizmeti Veren Firmalar

Tadilat Hizmeti Veren Firmalar

Hayaller Dükkanı Toptan Nikah ve Bebek Şekeri Malzemeleri

Hayaller Dükkanı Toptan Nikah ve Bebek Şekeri Malzemeleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir