Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır?

Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır?

Diş teli, dişlerin dizilişindeki bozuklukları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Güzel bir ağız yapısı ve gülüş her zaman insanlarda olumlu izlenim bırakmaktadır. Çarpışık diş problemi, fiziksel sağlığı bozmakla birlikte, psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Bir diş hekimliği alanı olan ortodonti diş yapısındaki bozuklukları tedavi eder. Bu sayede hastalara sağlıklı ve güzel bir gülüş kazandırır.

Diş ve çene yapısı bozuklukları genetik olabileceği gibi sonradan da gelişebilir. Özellikle küçük yaşlarda parmak emme alışkanlığı diş ve damak yapısını bozar. Bu da kalıcı dişlerin gerektiği biçimde sürülmesini engeller. Diş bozuklukları zamanla diş kayıplarına sebebiyet verir. Kayıp dişlerin yeri İmplant ile doldurulabilir. Fakat ortodontik tedavi, dişlerin orijinalliğini kaybetmeden düzelmesini sağlar.

Diş teli tedavisinin süresi kişiye bağlı farklılık göstermektedir. Ortodonti ile diş estetiği tedavisi 6 ay ile 2 yıl arasında sürmektedir. Fakat diş bozukluğu yanında çene ve yüz iskeleti problemleri süreyi uzatabilmektedir. Tedavi süresinin belirlenmesi için, hekimin detaylı muayenesi gerekmektedir. Diş teli tedavi süresi kişinin ağız yapısı, bünyesi ve dişlerinin şekline göre de değişiklik göstermektedir.

Diş teli tedavileri kısa süreli değil uzun soluklu tedavilerdir. Dişlerin yerlerinin zaman içerisinde değiştirilmesi ile gerçekleştirilir. Bu işlemin kısa sürede geçekleşmesi mümkün değildir. Diş teli tedavisi ile güzel ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Ortodontistler her diş yapısı için detaylı incelemeler yaparak tedaviye yön vermektedir. Her hastanın tedavi yöntemi ve süresi farklılık göstermektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Neler?

Bursa Otel Spa Hizmeti

Bursa Otel Spa Hizmeti

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Lazer Tedavisi Ne Zaman Uygulanmaya Başladı?

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Erkek Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir