Rusya Vize İşlemleri

Rusya Vize İşlemleri

Türk vatandaşları tarafından iş, tatil ve seyahat amaçlı sürekli olarak ziyaret edilen Rusya zorunlu vize uygulaması ile Türk vatandaşlarını kabul etmektedir. Yapılan herhangi bir antlaşma olmadığı için ülkeye giderken mutlaka vizenizin olması gerekmektedir. Aksi takdirde giriş yapmanız mümkün değildir.

Rusya vizesi nasıl ve nereden alınır diyorsanız konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. İstanbul’da ve Ankara’da yer alan konsolosluğa giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvurunuz ile istenilen evrakları mutlaka beyan etmeniz gerekmektedir. Sunmuş olduğunuz belgelerin doğruluğundan emin olmanız kesinlikle önemlidir. Nitekim ret yemeniz vize sürecinizi zor sürükleyecektir.

Rusya Vize Süreci

Rusya vizesi kaç günde, ne kadar zamanda alınır sorunuzu cevaplayacak olursak gün içerisinde bile hemen verilmektedir. Daha öncesinde giriş yaptıysanız ülke bir gün içerisinde vizenizi teslim etmektedir. Fakat yeni giriş yapacağım diyorsanız 5 gün beklemeniz gerekmektedir. Değerlendirme yapıldıktan sonra 5 gün içerisinde vizeniz verilmektedir. Bazı evraklarda veya belgelerde sıkıntı yaşanırsa bu süreç daha da uzamaktadır. Rusya Shengen üyesi olmadığı için vizenizi sadece ülkeye giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Tayvan Neden Tanınmıyor?

Tayvan Neden Tanınmıyor?

Neden Gizli Kameralar Kullanılır? Kimler Kullanır?

Neden Gizli Kameralar Kullanılır? Kimler Kullanır?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir