Rusya Vize İşlemleri

Rusya Vize İşlemleri

Türk vatandaşları tarafından iş, tatil ve seyahat amaçlı sürekli olarak ziyaret edilen Rusya zorunlu vize uygulaması ile Türk vatandaşlarını kabul etmektedir. Yapılan herhangi bir antlaşma olmadığı için ülkeye giderken mutlaka vizenizin olması gerekmektedir. Aksi takdirde giriş yapmanız mümkün değildir.

Rusya vizesi nasıl ve nereden alınır diyorsanız konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. İstanbul’da ve Ankara’da yer alan konsolosluğa giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvurunuz ile istenilen evrakları mutlaka beyan etmeniz gerekmektedir. Sunmuş olduğunuz belgelerin doğruluğundan emin olmanız kesinlikle önemlidir. Nitekim ret yemeniz vize sürecinizi zor sürükleyecektir.

Rusya Vize Süreci

Rusya vizesi kaç günde, ne kadar zamanda alınır sorunuzu cevaplayacak olursak gün içerisinde bile hemen verilmektedir. Daha öncesinde giriş yaptıysanız ülke bir gün içerisinde vizenizi teslim etmektedir. Fakat yeni giriş yapacağım diyorsanız 5 gün beklemeniz gerekmektedir. Değerlendirme yapıldıktan sonra 5 gün içerisinde vizeniz verilmektedir. Bazı evraklarda veya belgelerde sıkıntı yaşanırsa bu süreç daha da uzamaktadır. Rusya Shengen üyesi olmadığı için vizenizi sadece ülkeye giriş yaparak kullanabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Iluma ile Siz De Tütünün Tadına Varın

Iqos Iluma ile Siz De Tütünün Tadına Varın

Dış Cephe Mantolamada Uzman Çözüm

Dış Cephe Mantolamada Uzman Çözüm

Fethiye Denize Sıfır Otel Konsepti

Fethiye Denize Sıfır Otel Konsepti

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir